Geoblog.pl    krzysieksp    Podróże    Japonia 2012    Koniec - krótkie podsumowanie

Koniec - krótkie podsumowanie

Polska, Chodzież

No. Jestem. Podróż zakończona. Z jednej strony cieszę się, że już jestem w domu. Z drugiej natomiast szkoda, że tak szybko. Myślę, że do Japonii jeszcze wrócę. W końcu spędziłem tam tylko kilka dni i do zobaczenia zostało jeszcze baaardzo dużo.

Tytułem podsumowania

Naczytałem się wcześniej trochę o różnych problemach, których można się spodziewać w Japonii. Przede wszystkim o barierze językowej i niedostępnych ludziach. Muszę przyznać, że pewnie tak jest, ale dotyczy to raczej miejsc "nieturystycznych". W miejscach, które odwiedziłem nie miałem żadnych problemów. W hotelach można się dogadać. W praktycznie wszystkich atrakcjach turystycznych i na stacjach metra można otrzymać materiały w języku angielskim. Komunikacja miejska i międzymiastowa (kolejowa) jest świetnie zorganizowana i nie budzi żadnych zastrzeżeń. W dużych miastach przy dużych skrzyżowaniach oraz na stacja metra i JR mamy tablice z mapami najbliższej okolicy, które bardzo ułatwiają poruszanie się w terenie. Jedyny problem może stwarzać poruszanie się po dużych stacjach metra, gdyż posiadają one nieraz nawet kilkadziesiąt wyjść. Pomimo map z zaznaczonymi wyjściami czasami trudno się na nich odnaleźć. Wybranie nieodpowiedniego może skutkować znalezieniem się na powierzni nawet kilkaset metrów od miejsca, w którym chciało się wyjść. Dlatego w ramach podsumowania postanowiłem umieścić listę kilkunastu atrakcji Tokyo z przypisnymi do nich stacjami metra (numery linii i stacji w nawiasach) i numerami wyjść. Mi ta lista bardzo pomogła. Mam nadzieję, że komuś też pomoże. Oto ona:

1. Tokyo Metropolitan Government Building Observation Deck. Stacja: Nishi-shinjuku (M07)- wyjście: . 10 minut piechotą.
2. Tokyo Tower. Stacja: Kamiyacho (H05)- wyjście 1. 7 minut piechotą.
3. Tokyo SKYTREE. Stacja: Oshiage-Skytree (A20, Z14). Bezpośredni dostęp.
4. Giełda w Tokyo. Stacja: Kayabacho (H12, T11)- wyjście 11. 5 minut piechotą.
5. Meiji Jingu Shrine. Stacja: Meiji-jingumae (C02, F15)- wyjście 2. 1 minuta piechotą do południowego wejścia.
6. Sensoji Temple/Asakusa Kannon. Stacja: Asakusa (G19, A18)- wyjście 1. 5 minut piechotą.
7. Pałac Cesarski. Stacja: Nijubashimae (C10)- wyjście 2. 1 minuta piechotą.
8. Ueno Onshi Park. Stacja Ueno (G16, H17).
9. Shibuya. Stacja: Shibuya (Z01, F16, G01).
10. Tsukiji Jogai Market (market rybny). Stacja: Tsukiji (H10) - wyjście 1. 3 minuty piechotą.
11. Monja Street. Stacja Tsukishima (Y21, E16) - wyjście 7. Bezpośredni dostęp.
12. Takeshita–dori. Stacja Meiji-jingumae/Harajuku (C02, F15)- wyjście 3. 2 minuty piechotą.
13. Katedra pw. Najświętszej Marii Panny. Stacja: Edogawabashi (Y12) - wyjście 1A. 15 minut piechotą.
14. Kościół Franciszkanów. Stacja Roppongi (H04, E23) - wyjście 6. 10 minut piechotą.

Aha. Przypomniała mi sie jeszcze jedna informacja. Jak zostaną Wam jeny, to najkorzystniejszy kurs na całym lotnisku znalazłem w punkcie wymiany zlokalizowanym niedaleko punktu wymiany JRPass'ów. Zaraz po przyjeździe Skylinner'em lun NEX'em na lotnisko. Jak już wjedziecie do punktów check-in, albo nawet przejdziecie kontrolę bezpieczeństwa, to też znajdziecie miejsca, gdzie można walutę wyminić, ale kurs w nich był duuuuuużo bardziej niekorzystny.

Dzięki za dotrwanie do końca relacji. Mam nadzieję, że przekazane tutaj informacje praktyczne pomogą Wam w zorganizowaniu swojej wyprawy. W przypadku pytań nie bójcie się pisać mail'i.

zula - 2012-11-14 16:37
Dziękuję za wędrówkę po Japonii .
Opis doskonały , zdjęcia bardzo interesujące czyli 5 * - brawo.
Źyczę kolejnych wyjazdów ...a może uzupełnienia Cypru ?!

krzysieksp
krzysieksp - 2012-11-14 16:58
To ja dziękuję za wirtualne towarzystwo podczas mojej podróży.
W kwestii Cypru, to po pierwsze pamięć ludzka jest zawodna,a po drugie jeżeli nie napisze się czegoś od razu, to później jest coraz trudniej. A czasami wręcz niemożliwe żeby się zmobilizować :(
Zobaczymy

Zasoby: 134 wpisy134 77 komentarzy77 389 zdjęć389 0 plików multimedialnych0